Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

Твори на вільну тему
11 клас

Мама, люба мама... - учнівський твір

Мы будем вечно прославлять

Ту женщину, чье имя — Мать.

Муса Джаліль

Відчуття батьківського даху, його тепла — це природна потреба людини. Той, хто забуває батьківський поріг, залишається людиною без минулого, без родоводу, таких називають „манкуртами“.

Відчуття рідної домівки з’являється в дитинстві і міцнішає рік від року. Звичайно, в першу чергу воно пов’язане з мамою. Маленькими і беззахисними приходимо ми в цей світ і відразу занурюємося в тепло материнської любові і турботи, чуємо її лагідний голос, що співає над нашим ліжечком. З усього цього складається дитяча пам’ять, відчуття рідного оберега дитинства. Ти віриш, що мамин поцілунок залікує розбите коліно, ти знаєш, до кого бігти за захистом. У материнському погляді ти ніколи не побачиш фальші і хитрощів, він завжди випромінює щедрість, доброту, щирість. Очі матері начебто бачать тебе наскрізь, заглядають у душу, і тоді ти відчуваєш особливу близькість з нею. Кожна клітинка твого тіла відчуває: це моя мама! І нічого дорожчого від цього відчуття немає на світі!

Для кожної дитини її мама — найкраща в світі. Моя мама дійсно краща з мам. Уся наша родина дружна і щаслива завдяки їй. Нас у неї троє. І всі хлопчики. Мама іноді жартуючи говорить: „Не троє хлопчисьок у родині, а четверо“. Це вона має на увазі тата, коли він пустує з нами на рівних. У ці хвилини мама зітхає, що Бог не дав їй дочки. Але ми знаємо, що це несерйозно, що вона усіх нас дуже і дуже любить.

Головне в нашій мамі — це те, що вона завжди, як я тепер розумію, рахувалася з особливостями наших характерів, ніколи не намагалася зламати, підкорити, принизити. Карати за огріхи карала, але ніколи не принижувала нас, тому що бачила в кожному людину. Мама вчила нас стояти один за одного, допомагати завжди і в усьому, виручати у важких ситуаціях, пам’ятати, що у світі немає нічого дорожчого, ніж міцна родина, де один за всіх і всі за одного.

Я молодший у родині і завжди думав, що мама любить мене більше за всіх. Але одного разу в наш дім прийшло лихо. Мій старший брат Олег одержав на тренуванні серйозну травму, що прикувала його до ліжка майже на півроку. За цей час я зрозумів: матері більше віддають свою любов слабким дітям, безпомічним, кому потрібна щоденна підтримка і турбота. Мама залишила на цей час роботу. Нам здавалося, що вона забула про всіх нас. Весь її час і сили належали Олегові. Ми спочатку розгубилися, а потім поступово почали розуміти, що наш борг перед мамою і хворим братом — це не дати занепасти нашій родині без маминої опіки і контролю. Ми навчилися господарювати: прати, прибирати, навіть готувати обіди і планувати бюджет. Ми були вірні тому, чого навчила нас мама: допомогу і підтримку людина повинна знаходити насамперед у своїй родині. А коли лихо пішло геть з нашого дому, ми святкували не тільки одужання брата. Ми раділи тому, що вистояли, витримали, ні в чому не здали позицій: ні в навчанні, ні в домашніх справах. Чи то жартуючи, чи то серйозно мама сказала: „Мені за вас, хлопчики, не буде соромно перед вашими майбутніми дружинами“. Ми дружно розреготалися: дуже вже несподіваний для нас висновок зробила наша добра, мудра, люба, краща в світі мама.

Роль матері в житті суспільства в цілому носить соціальний характер. Майбутній громадянин перші знання про добро і зло, про те, „що добре і що погано“, про відповідальне ставлення до усього одержить від матері. Матері створюють фундамент тієї особистості, що незабаром стане повноцінним членом суспільства. Матері люблять нас просто за те, що ми є: Тому для кожного з нас мама — це стимул стати кращим, розумнішим, добрішим, робити все так, щоб вона пишалася своїми дітьми.