Уроки з літературного читання в 2 класі

І семестр

 

З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА

 

НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ

 

Урок 1. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПІДРУЧНИКОМ. СКРИНЬКА УСНОЇ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ

 

Мета: ознайомити учнів з новим підручником; учити орієнтуватися в ньому; навчати учнів виразно читати вірші, інтонувати речення, аналізувати прочитане; формувати інтерес до навчання; прищеплювати любов до школи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. БЕСІДА ПРО ЛІТНІ ВРАЖЕННЯ ШКОЛЯРІВ, ПРОЧИТАНІ КНИГИ

Використання інтерактивної технології «Мікрофон»

 

IIIОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ ПІДРУЧНИКОМ

1. Бесіда, розпитування

— У першому класі ви навчилися читати.

— Який підручник нам у цьому допоміг?

Цю найпершу в школі книжку Знає будь-який школяр.

До усіх книжок доріжку Прокладає наш... (Буквар).

— Згадаймо уроки нашого Букварика!

Гра «Сонечко»

 

 

Гра «Спускаємося з піраміди»

Учні читають слова, намагаючись тримати очі на точці.

— Молодці! Ви добре пам’ятаєте все те, чого вас навчив Букварик. Колективне розглядання підручника

— Хто зображений на обкладинці?

Ознайомлення зі структурою підручника

— Які відомості є на титульній сторінці?

— Де саме виданий підручник?

— Хто його автор?

— Чудові ілюстрації до підручника намалювали художники. Назвіть їх.

— Чи зрозумілі вам умовні позначення?

— Щоб легше було зорієнтуватися, в будь-якому підручнику є зміст.

Учні розглядають зміст підручника. Порівнюють його з малюнками форзаців. За завданням учителя знаходять певні твори. Зачитують назви розділів. Учитель читає напутнє слово автора (с. 3).

— Хто зображений на малюнку?

— Що розглядають діти?

— Під яким кущем сидять діти?

— Що ви знаєте про калину?

— Які квіти зображено на малюнку? (Мальви, ружі)

2. Фізкультхвилинка

 

IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Вступна бесіда

— Як називається І розділ нашого підручника?

— Про що йтиметься у творах цього розділу?

— Український народ споконвіку використовував фольклорні тексти, що є справжнім джерелом людської мудрості, виразником народного світогляду, скарбницею національної духовності. Значну їх частину становить дитячий фольклор.

2. Опрацювання тексту (с. 4)

— Прочитайте текст у підручнику на с. 4.

— Які твори складав з давніх часів український народ?

— Як передавалися ці твори від покоління до покоління?

— Яку назву вони отримали?

— Які з народних творів призначені саме для дітей?

3. Тлумачення слова жанр

Жанр — різновид твору.

4. Ознайомлення з народними дитячими піснями та малими жанрами

Слухання української народної дитячої пісеньки «Ой на горі...»

— Про кого ця пісенька?

— Де сидить зайчик?

— Що він робить ніжками? (Чеберяє)

Чеберяти — робити часті рухи ногами, рідше руками.

— Прочитайте, що сказав про пісню М. Рильський.

— Про які особливості пісні розповідає поет?

5. Робота над завданнями зі скриньки усної народної творчості (с. 5)

 

V. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що нового дізналися на уроці?

— Чи сподобався вам урок?

— Що найбільше запам’ятали?

 

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Намалювати ілюстрацію до пісеньки «Ой на горі...».





загрузка...
загрузка...