Уроки з літературного читання в 2 класі

І семестр

 

З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА

 

НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ

 

Урок 16. ПІДСУМКОВИЙ УРОК. ЗА РОЗДІЛОМ «НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ»

 

Мета: систематизувати знання учнів про жанри усної народної творчості; перевірити знання, уміння, навички учнів; розвивати зв'язне мовлення, уміння аналізувати, зіставляти; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою

Ой був собі коточок,

Украв собі клубочок.

Та й сховався у куточок.

2. Гра «Розшифруй»

(Пісня — душа народу.)

3. Гра «Складаночка»

Із літер слова колискова скласти слова (колос, слово, сова, соло, коло, колиска, слива, олива та ін.).

4. Робота над чистомовкою

Зу-зу-зу — боюся грозу.

Зю-зю-зю — намажуся маззю.

На-на-на — тепла весна.

Ня-ня-ня — купали коня.

Ра-ра-ра — висока гора.

Ря-ря-ря — вранішня зоря.

Ца-ца-ца — смачна піцца.

Ця-ця-ця — лагідна киця.

 

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Конкурс на кращу складену лічилку.

 

IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Ми завершили вивчати народні дитячі пісні та малі жанри. Сьогодні на уроці перевіримо і систематизуємо здобуті знання.

 

V. ПОВТОРЕННЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Відгадай твір та його жанр»

— Які різновиди усної народної творчості ви знаєте?

— Відгадайте твір та зазначте жанр.

• Танцюй, танцюй, козуненько,

Ніженьками туп-туп! («Два півники». Народна дитяча пісенька)

• Ніс Гриць пиріг через поріг,

Став на горіх, упав на поріг. (Скоромовка)

• 3 добрим дружись,

А лихих стережись. (Прислів’я)

• Сидить Марушка в семи кожушках,

Хто її роздягає, той сльози проливає. (Загадка)

• Десь тут була подоляночка,

Десь тут була молодесенька... (Пісня-гра)

• Іди, іди, дощику,

Зварю тобі борщику! (Пісня-закличка)

• Зайчику, зайчику,

Де ти бував? (Пісня-забавлянка)

2. Робота в групах

Групи отримують малюнки ромашки, лисички, соняшника, котика, зайчика, дзвоника. Кожна група складає і зачитує загадку.

Фізкультхвилинка

3. Гра «З'ясуй і доведи»

— Визначте серед речень загадку та прислів’я. Доведіть свою думку.

• Книга вчить, як на світі жить.

• Усіх я розуму учу, а сама завжди мовчу.

4. Робота за підручником (с. 20)

Учні зачитують завдання, відповідають на запитання.

5. Конкурс на кращого скоромовника

Їхала Хима до Максима

Візком-тарадайкою;

Тарадайка торохкоче,

Сива кобила везти не хоче.

Тарадайка — легкий двоколісний візок.

Перепілка — гарна птиця,

Та хлоп’ят вона боїться,

Бо хлоп’ята беруть гілку

І лякають перепілку.

Не потрібно так лякать,

В неї п’ять перепелят.

6. Гра «Згадай прислів'я»

Учитель читає прислів’я, учні закінчують його, пояснюючи зміст.

• Хто спішить, той людей... (смішить).

• Не гордись, що великий, бо є ще... (більші).

• Високо літаєш, та низько... (сядеш).

• Не великий пан, перелізеш і... (сам).

 

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

Метод «Мікрофон»

— Що вам сподобалося на уроці?

— Про що ви дізналися?

— Який висновок для себе зробили?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Відповідати на запитання (с. 20).





загрузка...
загрузка...