Уроки з літературного читання в 2 класі

II семестр

 

ЛІТЕРАТУРНІ КАЗКИ

 

СКРИНЬКА КАЗОК ЗАРУБІЖНИХ ПИСЬМЕННИКІВ

 

Урок 120. УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. «І ВКРИЛИСЬ ЛУКИ ЦВІТОМ, ВІТАЮЧИСЬ ІЗ ЛІТОМ»

 

Мета: навчати учнів читати швидко і виразно, усвідомлювати зміст прочитаного; розвивати пам'ять, образне мислення; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою

Біля моря долілиць

Спину гріє хлопчик Гриць.

Перележав, перегріві

Горе Грицю — підгорів.

— Прочитайте скоромовку очима, за указкою — на швидкість, чистоту і правильність вимови.

2. Складовий аукціон

Лa — (ласка, лама, ластівка,...)

Ру — (рука, ручка, рубанок, рукав,...)

Ша — (шахи, шапка, шакал, шарада,...)

3. Читайте, запам'ятовуйте!

Рак ранесенько проснувся,

В черевики гарні взувся

Срібна рибка пропливала,

Вона рака не впізнала.

Рак розсердився, роззувся

І додому повернувся.

Г. Чубач

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Відгадайте загадку.

• На деревах вишеньки,

А в траві — сунички.

Сонечко із висоти

Нам цілує щічки.

Вся земля теплом зігріта,

Бо до нас приходить... (літо).

— Сьогоднішній урок ми присвячуємо чудовій порі року — літу.

— Чи любите ви літо?

— За що ви його любите?

 

IV. РОБОТА З ВИСТАВКОЮ КНИГ

— Які книжки на виставці вам знайомі?

— Хто хоче ознайомити зі своєю книжкою?

— Візьміть книжку, яка вам найбільше сподобалася.

— Як називається ця книжка?

— У ній один твір? Чи це збірка творів?

— Чи написано прізвище автора на обкладинці?

— Хто намалював ілюстрації до неї?

— Де видана книжка?

 

V. ОБГОВОРЕННЯ ПРОЧИТАНИХ ТВОРІВ

— В якому вірші говориться про початок шкільних канікул? (Роман Завадовий «Кінчається наука в школі»)

— Прочитайте окличне речення.

— Кому вдячні діти?

— З чим автор порівнює крапельки роси? (Марія Познанська «Роса»)

Гра «Доберіть риму»

Влітку — квітку; краси — роси; краплина — перлина; горить — за мить; розтане — стане; увись — колись.

 

VI. ЧИТАННЯ ТА ОБГОВОРЕННЯ ОПОВІДАННЯ ВАСИЛЯ ЧУХЛІБА «СТЕЖИНКА»

1. Гра «Рибки»

Самостійне мовчазне читання оповідання учнями.

— Куди стежка повела Тетянку?

— Що вона бачила прямуючи стежкою?

— Кого зустріла Тетянка?

— Де живуть мурахи?

— Чим зайняті бджоли?

2. Робота в групах

Намалювати словесний малюнок до оповідання.

— Якими ви собі уявляєте гарбуза та гарбузиху з гарбузенятами?

Фізкультхвилинка

 

VII. ЧИТАННЯ ОПОВІДАННЯ «ХТО НАЙКРАЩИЙ СПІВАК?» (за Романом Завадовичем)

1. Гра «Упізнай пташку»

Учитель демонструє малюнки пташок, а діти відгадують, хто це. (Слухання аудіо-запису голосів птахів.)

2. Самостійне мовчазне читання оповідання учнями

— Чий спів слухало пташине журі?

— Кого визнали переможцем?

— Чому горобеня мало іншу думку?

 

VIII. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

— Що видалося найбільш цікавим?

— Який висновок зробили для себе?

— З яким настроєм завершуєте урок?





загрузка...
загрузка...